6 niezbędnych rzeczy do jesiennego joggingu!

Kobieta biegnie w lesie jesienią

Bieganie to przyjemny i skuteczny sposób na utrzymanie formy jesienią. Krajobraz jest piękny a liście zmieniają kolory ! Jesień to czas, kiedy pogoda zaczyna się ochładzać, więc jest idealna do biegania na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś nowy w bieganiu lub nigdy nie biegałeś jesienią, oto kilka wskazówek, jak łatwo się do tego zabrać.

Dlaczego ludzie zaczynają biegać jesienią?

Jesienią ludzie zaczynają biegać z różnych powodów. Niektórzy robią to, aby przygotować się do zimowego joggingu, uciec przed zimnem lub po prostu dlatego, że zawsze kochali spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Oto kilka wskazówek dotyczących biegania w chłodne dni:

1. Utrzymuj odpowiednie nawodnienie – nie chcesz się odwodnić!

2. Noś czapkę i rękawiczki – może być chłodno!

3. Na stopy noś skarpety, buty zakrywające kostki i na wszelki wypadek weź ze sobą dodatkowe skarpety

4. Noś warstwy, które można zdjąć przed lub w trakcie biegu

5. Ważne jest, aby się rozciągnąć przed bieganiem

6. Jeśli biegasz w ciemności upewnij się, że masz wystarczająco dużo światła np. używaj latarki

Jakie są najlepsze buty do jesiennego joggingu?

Najlepsze buty do biegania na zimę to takie, które mają podszewkę od wewnątrz. Pomoże Ci to utrzymać stopy w cieple i cieple. Niektórzy polecają również noszenie dwóch par skarpet, które zapewnią więcej ciepła.

Jeśli szukasz butów do biegania, które dobrze sprawdzą się w chłodne dni, zalecamy zapoznanie się z modelami Brooks Ravenna 8 i Nike Odyssey React. Oba te modele mają podszewkę od wewnątrz i są bardzo wygodne do chodzenia i biegania w chłodne dni.

Ulubione jesienne ubrania do biegania:

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do ćwiczeń w chłodne dni, istnieje kilka opcji wyposażenia, które sprawią, że Twoje wrażenia będą przyjemniejsze:

– Zabawny kolor lub wzór na ubraniach, które pomogą zwiększyć Twoją widoczność podczas biegania, aby zapobiec wypadkom.

– Warstwy – Wkładanie kilku warstw odzieży zapewni Ci ciepło, a jednocześnie pozwoli Ci się ochłodzić, gdy przestaniesz biegać.

– Czapka – Opaski na głowę są świetne, ponieważ pozwalają również na układanie włosów podczas ćwiczeń. Dodatkowo mogą być urocze!

Nakładanie na siebie odzieży i noszenie czapki może pomóc w utrzymaniu temperatury ciała podczas biegania w chłodniejsze miesiące jesieni i zimy. Możesz także zainwestować w zimową odzież sportową, która zapewni Ci ciepło, a jednocześnie będzie oddychać. Jesień to świetna pora roku dla biegaczy, ponieważ nie jest ani za gorąco, ani za zimno!

Ludzie podczas maratonu
Sport

Maraton ile kilometrów ?

Czym jest maraton, dlaczego ludzie biegają maratony i co kwalifikuje się jako maraton? Maraton to bieg długodystansowy, definiowany jako bieg na dystansie co najmniej 26,2 mil. Długość maratonu wynosi 43 000 metrów, a średni czas przebiegnięcia maratonu to około 4 godziny i 30 minut. Maraton to wyścig długodystansowy, który często odbywa się na drogach. Maraton […]

Read More
Jakie buty na maraton?
Sport

Jakie buty na maraton?

Maraton  –  to magiczne słowo pojawia się w myślach wielu biegaczy  –  dla jednych jest to odległe marzenie, dla innych jest to realna okazja do pobicia swoich rekordów życiowych. Ci drudzy na ogół już wiedzą czego mogą się spodziewać i jak dobierać buty pod taki dystans, ci pierwsi natomiast często nie mają takiej wiedzy. Oto garść informacji […]

Read More
Najsłynniejsze maratony w Polsce
Sport

Najsłynniejsze maratony w Polsce

Przebiegnięcie maratonu to cel prawie każdego biegacza. Maraton, czyli bieg na 42,195 km, jest okazją do wykazania swoich umiejętności sportowych i podjęcia wyzwania, ale także wydarzeniem pełnym satysfakcji i podekscytowania. W całej Polsce są organizowane różne biegi maratońskie. Skusiła Cię wizja osiągnięcia mety i chcesz postawić sobie poprzeczkę wyżej niż krótkie dystanse? A może już jesteś fanem maratonów i szukasz czegoś […]

Read More